TARİHÇEMİZ

1980 yılında Mersin’de kurulan Merpaş A.Ş.’nin ilk ana faaliyet konusu Efes Pilsen’in Mersin ve Tarsus’ta bayiliği oldu. Bu bayilik en uzun süreli Efes Pilsen bayiliklerinden biri olarak bugün de devam etmektedir. Firmamız 1984 yılında İhsaniye mahallesinde kendisine ait olan depo ve idari binaya taşındı.

1997 yılında Darıca, İstanbul’da Vega Abrasiv markası altında doğal taş aşındırıcısı ve cilası üretimine başladık.

Daha sonraki yıllarda içecek sektöründe faaliyet gösteren farklı markaların Mersin bayiliğini yapan şirketimiz, 2002 yılından itibaren Coca-Cola’nın Mersin merkez bayiliğini üstlendi.

2010 yılında Buluklu, Mersin’de bulunan Satış ve Dağıtım Merkezimizin ilk faz inşaatını tamamladık ve bayilik operasyonlarımızı buraya taşıdık.

2015 yılında Vega operasyonunda ürün portföyümüzü zenginleştirerek Doctor-Resin & Chemicals srl (İtalya) firmasının epoksi taş güçlendirme kimyasalları Türkiye distribütörü olduk.

2018 yılında Buluklu’daki merkezimizdeki ikinci faz inşaat da tamamlandı. Böylece yaklaşık 1250m2 ofis alanı ve 4500m2’si kapalı, 5000m2’si açık toplam 9500m2’lik bir depolama alanına ulaştık.

2019 yılında Vega Abrasiv operasyonlarının üretim merkezi İstanbul’dan Mersin’de bulunan ve 800m2 ofis, 2700m2 üretim ve kapalı depolama alanına sahip olan yeni yerleşkemize taşındı.

Bugün satış ve dağıtım operasyonlarımız Buluklu yerleşkesinde, üretim faaliyetlerimiz de Tekke yerleşkesinde devam etmekte.

VİZYONUMUZ

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ  SEKTÖRLERDE

TÜRKİYE’NİN LİDER FİRMASI OLMAK

40. yılını 2020 yılında kutlamış bir şirket olarak amacımız faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde Türkiye’nin 1 numarası olmak. Bu sektörlerde gerek fiziksel altyapı, gerek çalışanların nitelikleri ve motivasyonu, gerekse de sergileyeceğimiz sektörel iyi uygulamalar açısından diğer firmaların önüne geçip, yüksek ürün ve hizmet kalitesi sunarak tüm iç ve dış müşteriler açısından en beğenilen firma haline gelmek.

MİSYONUMUZ

Doğru Çalışanlara doğru olanakları sağlayarak

Güçlü Markalarla İş bİrlİğİ İçerİsİnde

Müşterİ memnunİyetİnİ

En üst sevİyeye çıkarmak.

Şirketimiz müşteri ilişkilerinin önemli olduğu sektörlerde faaliyet gösteriyor. Bu bağlamda insan kaynakları yönetiminin başarılı olması şirketin başarısı için şart. Şirketimizdeki pozisyonların ihtiyaç gösterdiği niteliklere sahip çalışanlarımız olmasına, bu çalışanlarımızın doğru şekilde eğitilmesine ve ödüllendirilmesine önem veriyoruz. Doğru insanlardan oluşan, gerekli eğitimleri alan ve yaptığı işten keyif alan bir ekip yaratmaya çalışıyoruz.

Portföyümüzde bulunan markaların kendi sektörlerindeki lider markalar olmasına özen gösteriyoruz. Modern satış ve pazarlama tekniklerini benimsemiş, ar-ge, üretim, lojistik ve bilgi işlem altyapısı olarak bayilerinin ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek markalarla iş otaklığı yapmaya çalışıyoruz.

Birlikte çalıştığımız Efes Pilsen, Coca Cola ve Mey-Diageo gibi şirketler müşteri memnuniyeti açısından Türkiye genelinde yapılan anketlerde hep önlerde çıkan şirketler ve sürekli olarak müşteri memnuniyeti odaklı yeni çalışmalar gerçekleştirerek, hızlı tüketim sektörüne inovasyon konusunda liderlik yapıyorlar. Bu şirketlerin bayisi olarak biz de bu konuda üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Amacımız yukarıda vurguladığımız önceliklerimizden güç alarak temsil ettiğimiz ve sahibi olduğumuz markaların kendi sektörlerinde pazar lideri olması.

DEĞERLERİMİZ

  • Kanunlara ve genel ahlak İlkelerİne uymak
  • Tüm İç ve dış müşterİlerİmİzle saygılı ve süreklİlİk gösteren bİr İlİşkİ İçİnde olmak
  • Çalışanlarımızın kendİlerİnİ gelİştİrebİleceklerİ ve mutlu hİssedebİleceklerİ bİr ortam yaratmak
  • Gerek fİzİksel altyapı gerekse saha uygulamaları açılarından yenİlİklerİn takİpçİsİ olmak